Bērnu balles – uzticēsim visas lietas profesionāļiem

 

Daudzreiz bērnu vecākiem ir izvēle pirms pasākuma. Darīt pašiem vai doties uz profesionāļu pusi.
Jā, mums vienmēr ir vēlme iepriecināt savas jaunās atvases. Laiku pa laikam arī svētkus rīkojot tādus, kādus bērni gaidīt gaida. Tātad – ir divas izvēles. Pirmā izvēle – ir pašiem rosīties. Tas nozīmē…

 • Nervozitāti dažas dienas iepriekš. Kad jāatliek visi savējie plāni, kad vakarēšana jāsakombinē ar darba darīšanām. Bet tieši šajā brīdī – priekšnieks uzdevis daudzus virsnormas uzdevumus, krasi palielinot apjomu darbā, un kuram nav nekādas daļas par briestošo pasākumu darbinieka mājās.
 • Nauda! Tā nauda, kas nepieciešama bērnu svētku organizēšanai. Visbiežāk tās pietrūkst. Un tad sākas lielā ekonomija. Kaut ko nenopērkam, kaut kādas dekorācijas neuzrīkojam. Plēšam matus aiz neziņas, kādas dāvanas pirksim, un vai jaukais bērniņš priecāsies par tām. Vai arī rīkojamies vēl nepārdomātāk: ņemot dažādus kredītus.
 • Un tad vēl vakara kostīmi! Kur un par cik tos pirkt. Vai varbūt tos nomāt? Varbūt vispār tādus nevajag – tad vakars būs pelēks. Vēl viena nervozitāte.
 • Un kā ir ar svētku maltīti. Mamma – saimniece vēl pirms svētkiem ir pārgurusi, gatavojot garšīgus un skaistus ēdienus. Raudzējot mīklu, kulstot ar karoti mērci. Ņemoties vismaz pusdienu pietvaicētā virtuvē.
 • Un tad vēl visādi sīkumi. Piemēram, jāgādā, lai mīļais sunītis neskraidītu pasakuma vietā. Lai krāsns durtiņas būtu vienmēr aizvērtas. Lai plīstoši priekšmeti būtu labi noglabāti. Lai vakara scenārijs tiktu strikti ievērots. Lai pagalmā mašīnas, ar kurām viesi atbraukuši, stāvētu mierīgi, kaķi pa tām nedancotu. Un vēl un vēl.
 • Un tad vēl visādas problēmas, kas vienmēr rodas pašā pēdējā brīdī. Kuras pēdējā brīdī bērnu balles organizatorus noved līdz nervu baltkvēlei.

Un finālā…

 • Bērnu pasākuma “oficiālā” daļa tiek aizvadīta paātrināti un formāli. Ar vāji slēptu vēlmi ātri pāriet pie pieaugušo sarunām ar spirtotiem dzērieniem uz galda. Bērniem pasakot maģisko frāzi: “nu tagad ejiet paspēlēties otrajā istabā”.
 • Pēc šāda vakara nekas tāds īpašs nepaliek atmiņa. Jau pēc trim dienām citi notikumi pārklājas aizvadītajai “pieklājīgai” bērnu ballītei. Un pēc nedēļas nekas nav aizķēries ne bērnu, ne vecāku atmiņā. Ja nu vienīgi daža bilde sociālajos tīklos.

Vecāki, smagi pārdzīvojot – ar vēl smagākām domām gaida nākamo balli, kas jau potenciāli tiek domāta kā formāla vai “pelēka”.

 

Tad vecāki ķeras pēc idejām “timekli”. Tur raksti, video un ziņas par tēmu ir daudz. Visādās valodās. Un tad jau pirms nākamās bērnu dzimšanas dienas atkal sāk rīkoties, un atkal saskarās ar tām nervozajām problēmām, par kurām te nedaudz augstāk rakstījām. Uzrīko nākamo ballīti un atkal “aplaužas”, prātā pēc tam vienas vienīgas mieles. Pēc kāda laika seko trešā – amatieriski uzrīkotā bērmu dzimšanas dienas, pēc tam ceturtā, piektā… Bērni aug un sāk pamazām saprast lietas.
Sāk saprast, ka vecāku uzrīkotie bērnu svētki ir vienādi, rutinēti, neinteresanti. Un jaunā paaudze pa kluso rīko savus svētkus. Kaut kur prom no vecāku acīm, svešos dzīvokļos, pagrabos, bēniņos. Ģimenē iezogas sašķeltība, atsvešinātība ar tālākām sekām nākotnē.

 

Laikam pēc šādām mocībām pratā iešaujas doma – varam svētku rīkošanu uzticēt profesionāļiem. Attiecīgi paši noņemot veselu gūzmu rūpju no pleciem. Profesionāļi…

 • Nodrošinās – ka uz bērnu ballēm nāks bērnu draugi, radinieki. Visi, kuriem ir saistība ar svinību “vaininiekiem” – bērniem.
 • Pareizi un skaisti saplānos visu pasākumu.
 • Izsūtīs pareizus, skaisti noformētus ielūgumus uz ballīti viesiem un radiniekiem. Saplānos arī optimālo viesu skaitu.
 • Veiks notikuma vietas izvēli. Tā ir ļoti plaša. Gan izvēlētās firmas telpās, gan īrētā zālē, gan brīvā dabā, gan vecāku mājās.
 • Piedāvās vakara vadītāja (moderni saukti par – animatoru) pakalpojumu. Gandrīz lieki sacīt, no animatora mākslas vadīt ir atkarīga visa vakara norise.
 • Svētku maltītē ar zināšanu tēmā tiks padoti pareizās maltītes. Tādas, kas domātas bērniem- nesmērējas, nepil. Un ēdieni, dzērieni būs pareizi, kārtīgi izkārtoti.
 • Tiks noorganizētas pārdomātas izklaides. Gan mierīgā pozīcijā (skatāmies kinofilmas), gan kustibā (ar spēlēm, stafetēm, rotaļām).
 • Dāvanas! Tiks pareizi un ar pietāti būs saliktas. Un arī atvērtas īstajā brīdī.
 • Parūpēsies par vakara nobeigumu un skaistām atmiņām.

Informācijas avots: http://prazd-nik.ru/

balle11 balle12

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

bebe2 bebe1

Piereģistrēt bērnu

Par rindas kārtību un pieejamām brīvām vietām zvanīt uz tel. nr. 27000971.